KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15936141
nr 1593 6141
Curt Hamne
(f. 1943), Sverige
Etsning, "I Januari". Signerad, numrerad 147/320. Bildmått: 39x33 cm, yttermått inklusive ram: 58x49 cm
Curt Hamne, svensk grafiker, tecknare och målare född i Falun 1943.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 29 januari 2024
kl 19:11:37
27/1 15:33:15
300 kr
29/1 11:03:49
Curt Hamne
Läs mer om Curt Hamne